PyroExpert.cz

single shot a moduly

single shot

single shot

Doslovný překlad by mohl být jedna rána u nás se ještě používá výmetník a co si pod tím máte představit??? Vezměme si baterii výmetnic a rozdělme ji na jednotlivé části výmetniky a máte single shot. Single shot je prostě jedno ranka  s efektem jaký chcete. Ovšem ne každý efekt je pro jednoranku vhodný a tak zde najdeme převážně pyroefekty typu ocasy, komety, miny, ale i pivoňky či křižovatky. Single shots mohou být z výroby opatřeny palníkem, nebo mohou být bez něho.
Používá se převážně na velkých ohňostrojích pro tvorbu různých pyrotechnických obrazcu přesně zasazených do hudebníko doprovodu. Jeden single shot je jeden výstřel a tudíž i jeden odpal a proto jejich používání je velmi náročné na technické vybavení ohňostrojařské firmy, pokud je chceme střílet z více míst či do vějíře je třeba speciálních přípravků, které vám zajistí potřebné nastavení úhlů mezi jednotlivými moždířky. Single shoty se zapalují samostatně, ve skupinách, nebo postupně s různou časovou prodlevou. Rozměry jsou nejčastěji 20-50mm průměr moždířků, větší průměry jsou potom kulové pumy odpalované z klasických moždířů

modul

modul

Bezpochyby nejvíce inovativní koncepce pro ohňostroje, která se používá do nízkých partií ohňostrojného představení. Ohňostrojné moduly – Modular cake nabízí dokonalou flexibilitu pro ohňostroje jejichž efektová část je prováděna ve výškách do 80m. Efekty modulů se přesně ladí s hudebním doprovodem a vznikají tak impozantní ohňostrojná představení. Tady se konečně  ukázuje plný potenciál počítačem odpalovaných ohňostrojů. Návrhář může přesně časovat jednotlivé sekvence a vyvarovat se tak nepřesného načasování při použití klasického kompaktu.Ohňostrojné moduly se také nazývají sekvenční kompakty, jde vlastně o jednu samostatnou řadu z kompaktu. Modul je vybaven na každé straně svody pro vzájemné propojení, a tím i šetření potřeby elektrického odpalu. Efekty v ohňostrojných modulech jsou stejné, či podobné jako v kompaktech, stejné jsou i typy viz obrázek.
modul_1

Categories:   druhy pyrotechnických výrobků

Tags:  ,

Komentáře

Komentáře byli již uzavřeny