PyroExpert.cz

nápisová svíčka, bengálský oheň, pochodeň

nápisová svíčka

Jsou papírové dutinky malých průměrů a jsou naplněny pyrotechnickou složí hořící v různých barvách 2-5 cm a různých dobách hoření, nejčastěji do 1 minuty. Svíčky se vyrábí v barvě hoření bílé, červené, zelené, žluté, modré a měňavé (v průběhu hoření se mění barva například ze žluté na červenou).

Psvicky (199x200)oužití pyrotechnických svíček

Nápisy, loga, číslovky, obrazce, na každou tuto věc se dají použít nápisové či pyrotechnické svíčky. Pro napis se vytvoří konstrukce požadovaného tvaru, na kterou se nápisové svíčky přidělají, svíčky se mezisebou propojí pyrotechnickou bleskovicí která nám nápis zapálí naráz.dný.

bengálský oheň

Bengálský oheň je pyrotechnická slož naplněna v papírové trubici. velikost plamene je 5-15cm a délka hoření okolo 1 minuty. Bengálské ohně poskytují svým hořením barevné osvětlení pokud možno s nejmenším vývojem dýmu. Bengálské slože hoří bíle, žlutě, červeně, purpurově, fialově, modře, zeleně, a to podle barvotvorných přísad ve složi.

bengal2 (200x200)Použití bengálských ohňů

Skupiny pyrotechnických výrobků jako jsou pochodně, světlice pro osvětlovací použití či bengálské ohně bychom mohli dát dle našeho názoru klidně do jedné skupiny. Jde více méně o barevný plamen a rozdíl je v kouřivosti jednotlivých pyrotechnickéch výrobků nebo v použitých surovinách v pyrosloži. Použití v zábavné pyrotechnice je na úrovní osvětlení prostoru, osvětlení průvodů, nebo na stadionech. Na ohňostrojích mohou bengálské ohně sloužit buď pro osvětlení prostoru nebo jako efekt, který se hodí do klidných pasáží hudebního doprovodu. Na ohňostroje je dobré vybírat méně kouřivé výrobky.

pochodeň

Jedná se o výrobek určený k osvětlování prostoru odpaliště a rovněž k zapalování pyrotechnických výrobků v průběhu ohňostroje. Pyrotechnická slož pochodní hoří jasně bíle, žlutě nebo červeně. Slož je nasypaná a mírně stlačená v papírové trubici. Délka efektu je od 5 do 20 minut a efekt se hodně podobá bengálskému ohni.  Pochodeň také poměrně hodně kouří.

Použití pochodně

pyrotechnika-ohnostroje-9 (200x113)Primární použití pochodně bylo zapalování pyrotechnických výrobků a osvětlení odpalovacího prostoru. S nástupem elektrických odpalovacích systémů je pochodeň tak nějak zastíněna a slouží spíše pro odpálení menšího ohňostroje. Pochodně může dobře posloužit i třeba na silvestrovské ohňostroje, kde není dostatečný čas na nachystání ohňostroje na místě odpalu. Na kratší čas vám jako pochodeň k zapálení pyrotechnických výrobků může dobře posloužit i bengálský oheň, nebo jen nápisová svíčka.  Na trhu jsou i osvětlovací voskové pochodně, které hoří i dvě hodiny princip jejich fungovéní je podobný voskovým svíčkám. Tyto pochodně jsou dobré na osvětlení prostoru či do slavnostních průvodu. Na zapalování pyrotechniky či ohňostroje jsou nevhodné.

svicka1 (199x200)

Categories:   druhy pyrotechnických výrobků

Komentáře

Komentáře byli již uzavřeny